Saturday, June 15, 2024
Ekstremalnie o

Ze sportem za pan brat

Przyznajmy to szczerze: niemal nikt z nas nie lubi ćwiczyć. Sport kojarzymy jedynie z lekcjami wychowania fizycznego w szkole, które…

By admin , in Ekstremalne Sport Zdrowie , at 24 maja, 2019 Tagi: , , ,

Przyznajmy to szczerze: niemal nikt z nas nie lubi ćwiczyć. Sport kojarzymy jedynie z lekcjami wychowania fizycznego w szkole, które skupiały się głównie na bieganiu w kółko po boisku lub grania znów w siatkówkę. Nudy.

Dlatego dziś porozmawiamy o tym, jak urozmaicić pozornie nudne zajęcie. Przecież to jest dla naszego zdrowia. Powinniśmy uświadomić sobie, że każde ćwiczenie ma wpływ na nasz organizm i jego funkcjonowanie. O wiele lepiej pracuje się nam, gdy potrafimy robić przerwy i chwilę się rozgrzać przez kilka przysiadów, brzuszków czy pompek, niż gdy siedzimy bez przerwy osiem godzin przed monitorem komputera i łudzimy się, że dotrwamy do końca pracy.

Nie, nie i jeszcze raz nie. Nie wyrażam zgody na takie wyniszczanie swojego organizmu. Musimy o niego dbać. W końcu mamy tylko jeden. Dlatego właśnie powinniśmy znaleźć dyscyplinę sportową, która nam się spodoba. A trzeba przyznać, że jest ich naprawdę sporo i w sumie jedynie nasza wyobraźnia nas ogranicza. Możemy zdecydować się na spokojny taniec albo ekstremalne wyzwania. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od nas i od tego, co lubimy robić.