Saturday, June 15, 2024
Ekstremalnie o

Tatralandia – mały raj na ziemi.

Tatralandia to miejsce na Słowacji znane bardzo dobrze przez Polaków. Przepiękne, ośnieżone szczyty Tatr, gorące źródła i mnóstwo zabawy dla…

By admin , in Ekstremalne Podróże Turystyka , at 24 maja, 2019 Tagi: , ,

Tatralandia to miejsce na Słowacji znane bardzo dobrze przez Polaków. Przepiękne, ośnieżone szczyty Tatr, gorące źródła i mnóstwo zabawy dla całych rodzin.

Ten wodny park rozrywki mieści się w Liptowskim Mikulaszu. Na 14 hektarach powstał kompleks rozrywkowy, który nie ma sobie równych. Największą atrakcją dla turystów jest to, że można zażywać kąpieli wodnych na wolnym powietrzu, niezależnie od pogody i pory roku.

Temperatura wody w basenach waha się od 24 – 39 stopni. Nawet największy zmarzluch znajdzie coś dla siebie. Parowe kąpiele, masujące bąbelki, sauny a dla miłośników mocniejszych wrażeń, na przykład rollercoaster – 85 ostrej jazdy. Najpierw plastikową tubą mknie się z zawrotną szybkością a później przez 3 sekundy spada w dół z 35 metrów. Mniej odważni z pewnością wybiorą wodne zjeżdżalnie o wiele mówiących nazwach- Niagara, Anakonda, Kamikaze i wiele innych. Tatralandia to nie tylko ekstremalne rozrywki. Kilka basenów wypełniono mineralną wodą termalną. Jest to idealne miejsce na relaks i masaż.

Bez względu na wiek, każdy poczuje się tutaj jak dziecko. Stąd się nie chce wychodzić. Cała masa atrakcji sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.