Saturday, June 15, 2024
Ekstremalnie o

Ochrona termiczna butów górskich

Prawie wszystkie tradycyjne buty alpinistyczne i wysokogórskie, nawet te lekkie, są w stanie wytrzymać temperatury w zakresie -10 ° C podczas…

By admin , in Ekstremalne Podróże Turystyka , at 23 marca, 2021

Prawie wszystkie tradycyjne buty alpinistyczne i wysokogórskie, nawet te lekkie, są w stanie wytrzymać temperatury w zakresie -10 ° C podczas ruchu.

Następnie możemy znaleźć wiele modeli o wystarczającej grubości skóry lub lekkich materiałach i warstwach izolacyjnych typu Thinsulate, które mogą wytrzymać -20 ° C (-4 ° F). Poniżej tej temperatury wymagana jest szczególna uwaga i badanie konkretnych butów do ekstremalnych warunków zimowych . Wkładka termiczna do butów odgrywa ważną rolę w ochronie termicznej.

Odmrożenia pierwszego stopnia dość często występują na palcach i łuku stopy, gdy wkładka jest niewystarczająca. Możemy więc zwiększyć jego ochronę termiczną, wymieniając wkładkę na bardziej izolującą.

Obecnie próbuję dostatecznie termo butów, ale tam, gdzie możemy żonglować podeszwą na letnie warunki, bo zbyt gorące buty są nieprzyjemne w letnich warunkach, zwłaszcza na skałach. Dlatego używam jednej wkładki na lato, a drugiej na zimę.