Saturday, May 18, 2024
Ekstremalnie o

Gdzie kupić suchy lód

Suchy lód to zamrożony dwutlenek węgla, gaz, który wydychamy. Nazywa się suchym lodem, ponieważ przechodzi z ciała stałego w gazowy, nie…

By admin , in Inne , at 3 marca, 2019

Suchy lód to zamrożony dwutlenek węgla, gaz, który wydychamy. Nazywa się suchym lodem, ponieważ przechodzi z ciała stałego w gazowy, nie będąc płynnym. Bez względu na to, dlaczego potrzebujesz suchego lodu, z poniższymi wskazówkami będziesz przygotowany do jego zakupu.

Zakup i transport suchego lodu

Często można kupić suchy lód w prostych supermarketach za rogiem. Ale najłatwiej zakupić suchy lód przez internet w wyspecjalizowanym sklepie.
Nie kupuj suchego lodu, dopóki go nie potrzebujesz, ponieważ stale zmienia się ze stanu stałego w stan gazowy, tracąc masę.
W rzeczywistości każdy może kupić suchy lód, ale gdy będą wymagać, że trzeba mieć 18 lat.

Kupuj suchy lód w formie bloku. Najlepiej nadaje się do eksperymentów szkolnych i efektu mgły.
Można go również kupić w formie pelletu, ale jest to bardziej przeznaczone do transportu medycznego lub drinków.
Suchy lód nie jest drogi i kosztuje około 10 złotych za kilogram. Oczywiście ceny różnią się w zależności od sklepu, ale suchy lód jest zazwyczaj tani.

Oczywiście należy przechowywać suchy lód w chłodnym miejscu. Ale ponieważ jest znacznie chłodniejszy niż zamrażarka (od -109,3 do -78,5 ° C), lepiej go tam nie wkładać gdyż grozi to awarią lodówki! Bardziej odpowiednie opakowania styropianowe.
Im grubszy worek chłodzący, tym wolniej lód sublimuje.

Jeżeli przewozisz opakowanie z suchym lodem samochodem, powinieneś odkręcić szyby, ponieważ suchy lód podczas sublimacji uwalnia dwutlenek węgla, którego nie powinieneś wdychać.
Jeśli transportujesz suchy lód przez ponad 15 minut, musisz zwrócić szczególną uwagę na świeże powietrze.

Wdychanie suchego lodu przez dłuższy czas w niewentylowanym pomieszczeniu może szybko spowodować bóle głowy i problemy z oddychaniem, a nawet śmierć.